ЗЗдравје

Editor in chief

Latest Articles

Рецепт: Бадема торта со брусница

Подгответе го вашиот омилен колач со бадеми и брусница. Одличен избор за празниците што следуваат.Состојки: 180g путер, 70g оризов...

Анално чешање, симтоми и превенција

Аналниот јадеж е честа состојба. Чешањето, кое се наоѓа во или околу вашиот анус, често е интензивно и може да биде придружено со...

8 Начини да останете мотивирани

Лесно е да се каже ние се обидуваме да ја намалиме тежината, но толку е тешко да останете мотивирани. Ако сакате резултат,...

Како да се подобри мускулната издржливост

Мускулната издржливост е во група на мускули што се способни да одржуваат поголеми контракции на отпор на подолг временски период. Таа е компонента од...

Што е подобро за вашето здравје: одењето или трчањето

Одењето и трчањето се исклучително добри вежби за кардиоваскуларниот систем. Секако едно од нив е секогаш подобар избор. Подобриот зависи од вашата цел и...

Најдобрите книги за оние што трчат

По добар напредок, секогаш е убаво да се удри и да се забавува, инспирира, мотивира или провоцира со зборовите на големиот писател. Следните книги прават...

Како да тренирате за полу маратон со трчање само 3 пати во неделата

Сите кој се пријавуваат на полу маратон сака да даде најдоброто од себе. Ние ке го прескокнеме првиот километар и ке преминеме на крос-фит...

Мојата разумна диета е здодевна, но можеби е најздравиот начин за јадење

Не сум сигурен кога ќе направам отскок, но тоа беше нај лудата идеја што сум ја направил на сите времиња.Од секогаш бев еден слабичок...