ЗЗдравје

Editor in chief

Latest Articles

Воспаление на мочниот меур кај деца – причини, симптоми и третман

Воспалението на мочниот меур кај децата е инфекција на мочниот меур најчесто предизвикана од бактерии . Инфекциите на мочниот меур се најчестиот тип на инфекција на уринарниот...

7 начини да се сака секој ден

Љубовта за себе е една од најважните аспекти на животот. Врската што ја имаме со нас е најважниот однос што го имаме во животот -...

Скриена причина зошто не ја достигнете вашата идеална тежина

" Пробав сè, но килограмите се уште се таму " е една од најчестите реченици што ги слушам кога разговарам со жени кои трошат време сметајќи...

Здрави засладувачи – што да одберете?

Божиќ е поблиску, па така се различни колачи, колачиња и колачи. Што обичните божиќни слатки имаат заедничко е т.н. бели атентатор: шеќер.

Храна без јаглени хидрати – табела за храна

Јаглехидратите се група на молекули составени од јаглерод, водород и кислород со типичен однос на водород и кислород од 2:1. Клетките по распаѓањето служат...

Лаги во врска – зошто луѓето лажат?

Лежење во врската не е необичен термин, бидејќи сите ние понекогаш зборуваме за ситни, мали лаги.Само запомнете ја ситуацијата...

Helicobacter pylori – Причини, симптоми на инфекција и третман

H. pylori е бактерија која се приспособува кисела гастричната животната средина и често се наоѓа во неа, во околу 50% од населението во...

Што се случува кога ќе престанете со вежбање?

Многу нешта може да влијае на вашата фитнес рутина. Повреда, паузирате и се фокусирате на нешто друго, или едноставно сте загубиле интерес....