ЗЗдравје

Editor in chief

Latest Articles

Убавите придобивки од вежбањето

Вежбањето не само што им помага на вашата фигура, туку и го подобрува вашиот тен. Дознајте зошто вежбањето може да биде еден од...

Проширени вени – причини, симптоми, лечење, опоравување

Зголемените вени се заболени крвни садови, обично на долните екстремитети. Ова се вени со дисфункционални вени. Поради оштетување на вентилите, постои венски рефлукс. Ова...

Лупус: Сè што треба да знаете за болеста, причината за тоа и како да ја третирате

Лупус е автоимуна болест - што значи дека имуниот систем на телото не функционира правилно и напаѓа по грешка - и...

Кое е најдоброто време во денот за пиење кафе?

Како што секој што ја чита оваа статија знае, постојат значителни научни докази дека кафето е неверојатно добро за вашето здравје и го продолжува...

Дали навистина може да го забрзате вашиот метаболизам?

Прво, ајде да бидеме јасни: не постои такво нешто како забразувачи на чудотворниот метаболизам. Независно од она што го гледате во реклами или...

Салата со квиноа- енергетска бомба што може да ја однесете на работа

Инспирацијата за оваа салата ми го должам мојот пријател. На нејзино барање за зелена салата во облик на интегрален оброк, одговорив со предлогот...

Зошто вие се коцкате?

Во овие три декади го проучував коцкањето, и прашањето што најчесто беше поставувано "Зошто луѓето се коцкаат"?, и варијанта за тоа "Зошто...

Измени на нокти – причини и третман

Функцијата на ноктите е да се заштити крајот дел на прст од повреда, помага во подигање на мали предмети и го подобрува чувството на лесен допир, и произлегува...